Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Hale stalowe z uwagi na swoje cechy i zalety są bardzo szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach gospodarki, w tym także w transporcie. Ich przewaga nad wieloma innymi rodzajami konstrukcji powoduje, że są praktyczne, użyteczne i zdecydowanie tańsze. Trudno sobie wyobrazić bowiem, by przedsiębiorcy decydowali się na rozwiązania mniej użyteczne.

Cechy i zalety hal stalowych

Hale stalowe, to przede wszystkim bardzo ekonomiczne i ergonomiczne budowle, które można wykorzystywać na wiele różnych sposób, w tym właśnie dla obsługi transportu. Cechują się bardzo dużą wygodą i łatwością budowania. Stosowana technologia prefabrykacji powoduje, że na miejsce budowy dostarczane są gotowe elementy konstrukcyjne. Naturalnie, hale stawiane są na fundamentach, jednak elementy składowe mogą być prefabrykowane.

Charakteryzują się bardzo krótkim czasem wzniesienia. Ich budowa nie wiąże się z koniecznością poświęcenia na to dużej ilości czasu. Hale buduje się szybko i łatwo.

Koszt wzniesienia takiego obiektu, czy też koszt transportu konstrukcji stalowych nie jest wysoki. To rozwiązanie stosunkowo tanie, a w porównaniu z korzyściami, jakie może z niego czerpać przedsiębiorca w niedalekiej przyszłości, jest wyjątkowo opłacalne. Inwestycja w halę stalową zwraca się bowiem stosunkowo szybko.

Ponadto, nie zawsze istnieje konieczność postawienia hali stalowej we własnym zakresie. Bardzo często pojawia się możliwość dzierżawienia gotowej hali, co zwalnia przedsiębiorcę z konieczności ponoszenia inwestycji budowlanych. To oszczędność przede wszystkim czasu – nie trzeba zabiegać o pozwolenie na budowę, ani też czekać aż hala zostanie wybudowana. Jedną inwestycją staje się wówczas konieczność zaadaptowania jej stosownie do potrzeb. Dzierżawienie hali może też okazać się znacznie tańsze niż budowa.

Rodzaje hal stalowych w transporcie

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju rozwiązań, jest również ich szerokie zastosowanie. Hale stalowe w transporcie wykorzystuje się bowiem do wielu różnorodnych celów. Służą one przede wszystkim jako hale magazynowe, do przechowywania i ewidencjonowania transportowanego towaru. Mogą również służyć jako hale logistyczne, serwisowe czy przeładunkowe. Hale serwisowe są niezwykle istotne i mają ogromne znaczenie. To tam właśnie pojazdy są przygotowywane do jazdy i przeglądane po powrocie z trasy. Odgrywają więc znaczącą rolę dla bezpieczeństwa pracy. Hale przeładunkowe pozwalają na sprawne i wygodne przeładowanie transportowanego towaru. Dzięki temu proces przeładunkowy przebiega szybko i sprawnie.

Wybór odpowiedniej hali i jej właściwa konstrukcja mają ogromne znaczenie dla jej użyteczności i możliwości wykorzystania w transporcie. Nie da się ukryć, że tego rodzaju rozwiązania są najbardziej praktyczne i ekonomiczne z podanych wcześniej względów. Niski koszt eksploatacji hali i duża możliwość wprowadzania jej modyfikacji to sposób na usprawnienie działalności przedsiębiorstwa transportowego i prac związanych z załadunkiem, wyładunkiem, przechowywaniem i ewidencjonowaniem towaru przeznaczonego do transportowania lub odbieranego z transportu.

Artykuł został przygotowany przez firmę CoBouw Polska polsko – holenderską spółkę budowlaną, która specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych (hale stalowe, hale produkcyjne, sortownie i przechowalnie warzyw i owoców).

Kategorie: Pozostałe

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany