Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Niech cię nie zmyli kompaktowy rozmiar. Poznaj moc ładowarki HTH z udźwigiem do 45 ton i sprawdź jej wszechstronne zastosowanie.

Firma Magni jest znanym i rozpoznawanym producentem ładowarek teleskopowych znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle, a szczególnie w sektorze budowlanym. W latach ‘80 firma stworzyła pierwszy w Europie nośnik teleskopowy. Od tego czasu minęło 25 lat, a zaawansowane rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne ładowarek Magni potrafią naprawdę zaskoczyć.

Najważniejszą zaletą ładowarki z serii HTH jest udźwig wynoszący od pięciu do nawet 45 ton (przy maksymalnym wysięgu – 22 tony). Podnośnik to jedno, ale kwestią jeszcze ważniejszą wydaje się transport materiału. W przypadku ładowarki teleskopowej Magni z serii HTH sprawdza się hydrostatyczny napęd i trzy tryby sterowania kołami, z uwzględnieniem tzw. „chodu kraba”, docenianego nie tylko w rolnictwie. Ładowarki teleskopowe Magni wyróżnia także konstrukcja: mniejsza rama i wykonany według innowacyjnej technologii wysięgnik pozwalają znacznie zwiększyć parametry wysięgu i udźwigu (w serii S nawet trzykrotnie względem standardowych ładowarek).

Zwiększona masa i mocna konstrukcja, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowego wymiaru maszyny, działają stabilizująco, dzięki czemu podpory nie są już potrzebne. Ładowarka zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa, a dzięki czterem kołom skrętnym i napędowi 4×4 taką maszyną naprawdę łatwo się manewruje – nawet przy dużych nierównościach terenu. To wielka zaleta, szczególnie na placu budowy.

Wyposażona w hak ładowarka może działać skutecznie jak dźwig. Chwytaki do piast i siłowników pozwalają na wymianę kół w maszynach ciężkich. Udźwig chwytaka to nawet 16 ton, a dzięki możliwości obrotu sprawdza się nawet 63-calowych oponach. W wyposażeniu znajdują się oczywiście także widły, a na opcjonalny osprzęt dodatkowy nikt nie powinien narzekać, bo jego gama jest pełna, co można sprawdzić tutaj: http://magnith.pl/kategoria-produktu/magni-hth-ladowarki-teleskopowe/

Firma może pochwalić się tym, że jest pionierem w zakresie bezprzewodowego sterowania ładowarkami z zewnątrz. Panele są dwa: pierwszy umożliwia unoszenie, opuszczanie i obracanie ramieniem teleskopowym, drugi odnosi się do funkcji jazdy. Ich obsługa jest intuicyjna i nie powinna nikomu sprawić trudności.

Plusem korzystania z maszyn Magni jest także komfort. Przeszklona kabina jest wyciszona, na tyle duża, aby zapewnić prawidłowe ułożenie ciała, nawet w przypadku wyższych osób. Wygodzie sprzyja regulowana kolumna kierownicza. Operator siedzi wygodnie, filtr powietrza w pełni zabezpiecza go przed pyłem, a klimatyzacja przed upałem, więc nic nie zakłóca jego pracy. Wyśrubowane normy, jakie musiały spełnić ładowarki Magni, przekładają się na ich bezawaryjność, jednak w razie losowego wypadku na placu budowy, konstrukcja chroni operatora przed zmiażdżeniem: zarówno przez spadający z góry ładunek, jak i na skutek przewrócenia się maszyny.

Kategorie: Pozostałe, Slider

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany