Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Tylko nieprzeciekający, odnowiony dach spełnia należycie swoją funkcję, a hydronylon to prawdziwy hit wśród produktów, które go doskonale pokryją i uszczelnią. Jest trwały, estetyczny, oszczędny, ekologiczny… Jego zalety można by tak wymieniać i wymieniać. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Zapraszamy.

Zastosowanie hydronylonu

Do kolejnych zalet hydronylonu można dodać jego wszechstronne zastosowanie:

  • dachy z papy – odnowa pokryć dachowych i podłoża,
  • dachy z blachy – trwałość pokrycia na lata,
  • membrany dachowe – poprawa jakości,
  • dachy z pianki poliuretanowej – poprawa wydajności pokrycia,
  • uszczelnianie i konserwacja większości pokryć dachowych.

Hydronylon znakomicie spełni swoje funkcje w istniejących budowlach – dzięki niemu wiele drogich i czasochłonnych renowacji dachu odchodzi w zapomnienie. Ponadto ten metariał można używać zarówno na całej powierzchni dachu, jak i na jakiejś jego części lub określonej powierzchni. Może być nakładany pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Idealnie sprawdzi się w przypadku dachów o nieregularnym kształcie.

Pamiętaj, aby przed zastosowaniem hydronylonu odpowiednio przygotować podłoże. W jaki sposób? Najpierw oczyść je za pomocą wody znajdującej się pod odpowiednim ciśnieniem. Potem pozbądź się starych, podniszczonych powłok malarskich. Następnie usuń przestrzenie pokryte korozją i zabezpiecz miejsca newralgiczne (połączenia materiałów o różnych cechach), wykorzystując do tego celu właściwe materiały uzupełniające.

Będziesz zaskoczony, jak hydronylon świenie nadaje się nie tylko do dachów z papy czy z blachy, ale także do membrany dachowej. W tym przypadku nie musisz nawet zrywać poprzednich, zniszczonych pokryć dachowych – membrana jest bowiem prosta w nałożeniu.

Ile kosztuje hydronylon?

Cena hydronylonu zależy oczywiście od jego ilości i rodzaju – można kupić go w plastikowych wiadrach 1 kg, 5 kg, a nawet 25 kg. Do wyboru jest hydronylon HN (nawierzchniowy), hydronylon HP (podkład papa bitumiczna) oraz hydronylon HMS (P) (podkład metal).

Kategorie: Pozostałe

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany