Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Filtry są bez wątpienia czołowym elementem sieci instalacyjnych. Z nami dowiesz się, jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze i na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Pierwsze wrażenie

Nie powinno być zaskoczenia, jeśli stwierdzimy, że najważniejszym kryterium wyboru filtrów przemysłowych jest dokładność filtracji – ważne, by była jak najwyższa. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego zrobiono element filtrujący – dobrze, jeśli mowa o materiałach powstałych z recyklingu. Przy wyborze zwróć uwagę również na temperaturę pracy filtra, bowiem może sięgać nawet 160°C. W żadnym wypadku nie zapomnij o jego funkcjonalności oraz opłatach związanych z eksploatacją – mamy na myśli tu jego cenę, koszty pracy oraz opłaty dotyczące części zamiennych (na wypadek awarii).

Przemyślany dobór

Podczas wyboru odpowiedniego filtra pamiętaj, by dokładnie określić medium, które będzie przez niego przepływać – na rynku istnieją filtry przemysłowe do wody, powietrza i gruntu. Podaj w sklepie także wymiary filtra, a więc jego średnicę zewnętrzną i wysokość obudowy. Warto zwrócić uwagę na masę filtra, która ma związek z jego trwałością. Nie zapominaj o dokładnym odczytywaniu oznaczeń i innych ważnych informacji, takich jak zasady eksploatacji, model filtra i jego rodzaj. To bardzo bagatelizowana część procesu wyboru produktu, jakim są filtry dla przemysłu. To źle, ponieważ niewłaściwie odczytana choć jedna litera może oznaczać zupełnie coś innego. Warto zadbać także o zdjęcia – sprawdź, czy pokrywają się z tym, co widać w rzeczywistości.

Jakie są najczęstsze błędy przy wyborze filtrów przemysłowych?

  • (Niska) cena filtrów przemysłowych wygrywa z ich jakością.
  • Wybieranie pierwszego lepszego rodzaju filtra, bez wcześniejszego researchu w tej kwestii.
  • Źle dobrana powierzchnia filtracyjna dla modelu.
  • Brak zwrócenia uwagi na trwałość i długość użytkowania filtra.

Jak więc widać, wybór odpowiedniego filtra to nie taka oczywista sprawa. Trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy, ale wierzymy, że Ci się uda. Powodzenia!

Kategorie: Pozostałe

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany