Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Dach to jeden z podstawowych i najważniejszych fundamentów każdego domu. I nic to, że nie dotyczy fundamentów od ziemi, a raczej znajduje się w przestrzeni zlokalizowanej nieco wyżej – jego doskonała kondycja będzie wyznacznikiem jakości i spokoju na długie lata. Warto zadbać więc o jego skuteczną hydroizolację. A tu poleca się głównie płynna membrana dachowa.

Specjalna konstrukcja systemu

Płynna membrana dachowa wykorzystywana jest głównie do hydroizolacji. Sprawdza się nie tylko w przypadku dachów, ale również i tarasów, zbiorników wodnych, fundamentów, jak i chodników. Doskonała jej jakość pozwala na szerokie zastosowanie oraz wieloletnią gwarancję – ta wynosi nawet 25 lat.
Płynne membrany wykorzystywane są nie tylko w przypadku nowych konstrukcji, ale również i w sytuacjach, gdy chodzi o renowację dość wiekowych już pokryć dachowych. Czym wyróżniają się spośród innych produktów dostępnych na rynku branżowym?

Membran zalet kilka

System bezszwowych membran dachowych stworzony został z myślą głównie o zastosowaniu na dachach płaskich i pochyłych. Ich konstrukcję tworzą specjalnie wykorzystane żywice poliuretanowe, gwarantujące dostęp do najnowocześniejszych i najbardziej trwałych technologii.
Płynna membrana dachowa to rozwiązanie pozwalające na skorzystanie z pełnej listy zalet. Otwiera ją łatwa aplikacja membran, gwarancja kompleksowej hydroizolacji i mostkowanie pęknięć już do 2 mm, pełne bezpieczeństwo zachowania wszystkich mechanicznych właściwości, nawet w mocno skrajnych temperaturach z przedziału: -40°C do +90°C. Płynna membrana dachowa to również gwarancja paroprzepuszczalności, pełnego związania z podłożem na całej jego powierzchni, pewność wysokiej refleksyjności promieni UV oraz duża gwarancja ochrony przed zarośnięciem mchem.

Membrana w różnych odsłonach

Płynna membrana dachowa z reguły wiąże się z uzyskaniem połyskującej powierzchni. Nie jest jednak tak, że rozwiązanie to jest jedynym dostępnym. W sytuacji, gdy pożądane jest raczej wykończenie satynowo – matowe, można je także łatwo uzyskać. Wystarczy położyć specjalną warstwę produktu na główną membranę. I gotowe!

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany