Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Dachy z papy to wciąż bardzo popularne i często występujące pokrycia dachowe. Ich popularność bierze się stąd, że są dość tanie, a przy tym z powodzeniem posłużyć mogą nawet przez dłuższy czas. O czym jednak warto pamiętać, decydując się na dach pokryty papą? Z pewnością warto sumiennie spełniać zupełnie nieskomplikowane zalecenia producenta. Wszystko po to, by jak najdłużej móc cieszyć się z pełni funkcjonalności naszego dachu.

Mądra eksploatacja

Jak w przypadku każdego dachu, także dachy z papy wymagać będą od swoich użytkowników świadomej eksploatacji. Warto więc wiedzieć jak się z takimi dachami obsługiwać. Z pewnością nie zaleca się dopuszczania do gromadzenia śmieci oraz pyłów na pokryciu dachowym. Nie można również dopuszczać do tego, by na dachu z papy działały takie substancje jak benzyna, oleje czy rozpuszczalniki organiczne. Do czego jeszcze nie wolno dopuszczać? Choćby do tego, by system rynnowy na naszym dachu był mocno zaśmiecony, jak i powstały groźne dla prawidłowej eksploatacji, duże strefy zastoju wody na dachu. Do tego warto pamiętać, by wszelkie urządzenia dachowe, a w tym ich rozmieszczenie i montaż, były maksymalnie zgodne z założeniami projektowymi. Wszystko po to, by nie obciążać zbyt mocno czy niepotrzebnie dachu.

Bezcenny przegląd

Każdy dach, a szczególności ten pokryty papą, należy okresowo i sumiennie przeglądać. To podczas takich posezonowych przeglądów przekonać się można, czy na dachu nie wystąpiły żadne pęcherze. Jeśli tylko się pojawią, choćby najmniejsze – należy je szybko i skutecznie likwidować.

Dalej – jeśli na dachu z papy pojawią się jakiekolwiek usterki pokrycia – te również należy likwidować możliwie jak najszybciej.

O konieczności dokonywania szczegółowych przeglądów przekonują dziś nie tylko producenci materiałów pokryciowych na dachy czy dekarze. Także coraz częściej inwestorzy są też coraz bardziej uświadomieni w tym, że starannego przeglądu dachu warto dokonywać przynajmniej raz w roku. Skrupulatność i sumienność regularnych przeglądów pozwoli na duże oszczędności w kosztach remontu czy konserwacji dachu.

Kategorie: Budowa i Remont

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany