Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Każdy chce mieć piękne mieszkanie i nowoczesne mieszkanie. Niestety każdy remont wiąże się też z uciążliwym sprzątaniem. W tym artykule piszemy, jak sobie z tym sprawnie poradzić.

Przed remontem

Zależnie od zakresu remontu konieczne będzie odsunięcie i oklejenie mebli, sprzętu AGD lub ich czasowe usunięcie. Warto też zadbać o zabezpieczenie okien łącznie z ramami, zdjęcie lamp oraz gniazdek i włączników, które nie będą potrzebne.  Jeśli prace będą obejmowały tylko ściany, to całą podłogę warto przykryć folią malarską.

Od grubych do drobnych

Po remoncie często pozostaje dużo różnych odpadków. Może to być gruz, zerwane tapety, puste pojemniki po farbach oraz niepotrzebne kawałki płyt karton gips. Jeśli zakres prac jest duży to warto pomyśleć o zamówieniu specjalnego skipu, do którego wyrzucimy wszystkie te śmieci.

Podczas robienia porządków warto zastanowić się, czy na pewno wszystkiego chcemy się pozbyć. Być może warto zostawić kilka niezużytych pasków tapety, które będzie można łatwo dokleić w razie uszkodzeń, czy większe kawałki płyt karton gips, które mogą przydać się przy robieniu remontu innego pomieszczenia w przyszłości. Dlatego warto wcześniej przemyśleć jaki rodzaj płyty zakupić, aby móc ją ewentualnie wykorzystać w późniejszych pracach. Tutaj  możesz poznać typy dostępnych płyt.

Po wykonaniu selekcji i wyrzuceniu niepotrzebnych rzeczy można zabrać się za dokładniejsze oczyszczenie powierzchni.

Od góry do dołu

Jeśli remont obejmuje kilkupiętrowy budynek to zaczynamy od najwyższej kondygnacji. Ale także nawet w przypadku wykonywania prac tylko w jednym pomieszczeniu najlepiej zacząć od odkurzania sufitu oraz ścian. Kolejnym etapem będzie usunięcie folii z mebli (jeśli pozostały w pokoju) oraz okien i umycie szyb. Na końcu zajmujemy się podłogą.

Zanim zaczniesz myć…

wszystko poodkurzaj! Warto do tego wykorzystać specjalne odkurzacze przemysłowe, które są przystosowane do pochłaniania pyłów, a nawet drobnego gruzu. Dzięki temu unikniemy tworzenia się trudnego do usunięcia błota.

Trzeba przyznać, że sprzątanie po remoncie to ciężka praca. Korzystając z tych wskazówek można ją jednak znacznie usprawnić. A dla osób, które mimo wszystko nie chcą się tym zajmować rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm, które specjalizują się w tego typu usługach.

Kategorie: Budowa i Remont

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany