Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Masz możliwość kupić nowe mieszkanie, które dostarczy Ci deweloper? Jeżeli tak to powinieneś poznać kilka najważniejszych rzeczy, na którewarto zwrócić uwagę. Większość z nich można bez większego problemu wykryć samodzielnie, jednak niekiedy przyda się pomoc fachowca w tym temacie.

Im więcej usterek wykryje się na tym etapie tym więcej nerwów będzie można sobie oszczędzić. Przede wszystkim na odbiór mieszkania trzeba umówić się w ciągu dnia kiedy będzie panować naturalne słoneczne światło. Trzeba pamiętać, że nie warto się spieszyć przy wykonywaniu tego zadania. Do realizacji tego zadania przydadzą się takie urządzenia jak miarka, kątownik, poziomica czy też ciężarek na sznurku.

Powierzchnia mieszkania

Różni deweloperzy w różny sposób obliczają powierzchnie mieszkania. Deweloperzy przyjmują obliczanie powierzchni z tynkiem lub też bez, a także powołują się na normę 2% błędu pomiarowego. Trzeba pamiętać, że w przypadku gdy ta norma 2% jest przekroczona możliwe jest zrezygnowanie z zakupu mieszkania. Odpowiedni wymiar mieszkania jest bardzo istotny, ponieważ nowe mieszkania na sprzedaż wycenia się na podstawie metrów.

Ściany

Ściany nowego mieszkania powinny być wyrównane, oraz powinny trzymać kąty proste na załamaniach. Warto sprawdzić równość ścian na podstawie dotyku, kąty czy też zastosować prostownicę. Oczywiście również warto zwrócić uwagę na sufity oraz to czy są suche. Oczywiście nie tylko sufity powinny być suche, ale także ściany.

Podłogi

Kolejną bardzo istotnym elementem mieszkania od dewelopera są podłogi. Najprostszym sposobem na sprawdzenie jakości wykonania podłóg jest piłeczka oraz poziomica. Warto zwrócić także uwagę na kąty, które oczywiście powinny być proste. W przypadku zakupu mieszkania na parterze warto sprawdzić grubość wylewki. Najprostszą metodą na realizację tego zadania jest wywiercenie dziury w podłodze. W przypadku balkonu natomiast powinien być zachowany spadek umożliwiający odpowiedni opływ wody.

Okna i drzwi

W sporej części przypadków niestety ten element nie jest osadzony prawidłowo co powoduje zwiększone rachunki za ogrzewanie. Podczas odbioru mieszkania okna powinny być czyste, aby bez problemów można było dostrzec rysy czy też nierówności. Powinny się ona także otwierać bez konieczności włożenia wysiłku. Najprostszym testem na odpowiednie spasowanie powyższych elementów jest włożenie kartki papieru i próba jej wyciągnięcia.

Innymi elementami, na które warto zwrócić uwagę kupując mieszkania od dewelopera jest, na które trzeba zwrócić uwagę jest dostarczenie internetu, kwestia instalacji elektrycznej czy też kwestie dotyczącą wentylacji. Im więcej usterek się wyłapie tym lepiej.

Kategorie: Pozostałe, Wiadomości

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany