Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Urządzenie mieszkania albo domu to bardzo poważne przedsięwzięcie. Nawet dysponując niewielkim budżetem można odmienić swoje mieszkanie i sprawić, że małe i ciemne mieszkanko wyda się większe i bardziej słoneczne.

Także, aby odmienić duży dom nie trzeba wielu tysięcy złotych, a czasem wystarczy kilka puszek farby albo worek zaprawy. Można też obejść się bez remontu i postawić na elementy dekoracyjne takie jak naklejki czy powieszenie kilku obrazów albo zakup kilku ozdobnych mebli.

Od czego zacząć?

Planowanie i ustalenie budżetu to podstawa. Jeśli mieszkanie jest w bardzo dobrym stanie technicznym, ale wnętrze nam się po prostu znudziło można pomyśleć albo o zakupie nowych dodatków dekoracyjnych jak np. lampa stojąca, poduszki czy koce dekoracyjne albo o przemalowaniu. Malowanie nie zajmie dużo czasu i nie będzie bardzo drogie, a farby dekoracyjne można znaleźć w każdym sklepie budowlanym.

Jeśli jednak mieszkanie czy dom wymagają konkretnego remontu można wykonać dekoracje w ramach np. tynkowania ścian. Można kupić tynk dekoracyjny, który cechuje się niepowtarzalną fakturą. Taki tynk można zostawić w jego naturalnym kolorze na ścianie, albo też go pomalować. Bardzo popularne są teraz wykończenia surowym betonem. Taki beton architektoniczny również można kupić jako workowaną zaprawę i położyć na jednej lub wszystkich ścianach, aby nadać mieszkaniu loftowy wygląd. Oczywiście tynk czy beton można położyć też w mieszkaniu, które nie wymaga generalnego remontu, a tylko odświeżenia. Jednak planując zmiany warto zastanowić się jakie prace następują po sobie i czy np. nie trzeba wymienić kabli, ponieważ ustalając porządek prac obejdzie się bez chaosu i np. robienia dwa razy tej samej pracy.

Szybkie malowanie

Przemalowanie sypialni może zająć tylko jeden dzień, licząc z czasem wysychania farby. Specjalna farba do sypialni jednej z renomowanych marek pozwoli na pomalowanie mieszkania raz i szybkie, ale równomiernie wyschnięcie takiej farby. Warto jednak pamiętać, aby kuchni czy łazienki nie malować taką samą farbą jak pokoi. W tych miejscach jest więcej wilgoci czy tak jak w kuchni może dojść do zachlapań, więc do tych pomieszczeń warto kupić farby o podwyższonej odporności na wilgoć i łatwe w myciu.

Kategorie: Wnętrza

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany