Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Decyzja o budowie hali produkcyjnej, warsztatu czy magazynu jako nowo powstałego kompleksu to poważna decyzja i inwestycja na wiele lat. Zazwyczaj jako pierwszy nasuwa się obiekt wykonany w sposób tradycyjny, jednakże murowanie trwa długo. Od kilku lat płyty warstwowe stanowią atrakcyjną alternatywę. Czy faktycznie są opłacalne, czy mogą generować straty i brak satysfakcji? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale z pewnością warto rozważyć wszystkie możliwości.

Odrzucanie pomysłu na wstępie jest całkowicie bezzasadne. Jeśli projekt hali produkcyjnej z płyt warstwowych byłby niebezpieczny lub nietrwały to materiał nie biłby rekordów popularności w ostatnich latach.

Zalety płyt warstwowych

  • szybki montaż
  • możliwość indywidualnego dopasowania wymiarów
  • wytrzymałe
  • stabilne
  • bezpieczne
  • niskie koszty eksploatacji
  • atrakcyjna cena

To tylko niewiele z parametrów, które są chętnie wymieniane przez zadowolonych klientów. Wszystkie wskazane obszary świetnie odnajdują się w warunkach stricte przemysłowych, czy magazynowych, dlatego z powodzeniem będą służyć jako duża hala produkcyjna na obrzeżach miasta. Ponadto płyty warstwowe wykorzystując potencjał nowoczesnego wzornictwa i kolorystyki mogą stworzyć projekt biurowca.

Porównując wszystkie aspekty hala produkcyjna wykonana z płyt warstwowych to z pewnością świetny wybór, ale nie dla każdego. Wiele osób wciąż ufa tradycyjnym komponentom, stąd nieufność w stosunku do konstrukcji nowoczesnych. Jeśli chcesz podjąć właściwą decyzję najlepiej zapoznaj się z zaletami i wadami innych propozycji,. W ten sposób wybierzesz projekt, który będzie w pełni odpowiadał twoim potrzebom.

Wytrzymałość vs. cena – czy muszę iść na kompromis?

Z pewnością każdy kto ma zamiar budować hale magazynową w pierwszej kolejności analizuje koszty inwestycji. Zazwyczaj wycena hali murowanej jest kilkakrotnie razy wyższa, co budzi niepokój. Fakt, że płyty i stal są tańsze nie oznacza to, że będą niebezpieczne lub mało stabilne.

Firmy specjalizujące się w tego typu inwestycjach wykonują wszystkie działania zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Rożnica w cenie głównie skupia się na wykorzystanych komponentach, ale i nakładzie pracy, który należy włożyć w postawienie budynku. Szacuje się, że czas ten jest nawet kilkanaście razy dłuższy, ponieważ budowla rządzi się swoimi prawami. Pracę nie mogą być wykonywane w nieodpowiedniej temperaturze. Ponadto nie zawsze materiał może być poddawany kolejnym etapom obróbki bez upływu wymaganego czasu.

Dlaczego hala produkcyjna z płyt warstwowych jest elastyczna?

Pojęcie elastyczna zazwyczaj kojarzone jest z możliwością wykonywania ruchów, plastyką materiału lub dowolnego manipulowania jej konstrukcją. W przypadku elastycznej hali produkcyjnej istotna jest możliwość rozbudowy bez konieczności wyburzania ścian czy ponownych kilku miesięcznych robót. Jeśli za kilka lat będziesz chciał powiększyć swój obiekt to nie będzie problemu. Etap przebudowy odbędzie się szybko, a ty będziesz mógł się cieszyć z dobrze prosperującego biznesu.

Artykuł został przygotowany przez firmę karolczak-pawilony.pl specjalizującą się w produkcji pawilonów z płyty obornickiej

Kategorie: Pozostałe

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany