Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Wydaje Ci się, że kominek to jedynie miły akcent wystroju wnętrza, który ma funkcję głównie dekoracyjną? Nic bardziej mylnego. Kominki to świetny sposób na ogrzanie domu!

Rozpalony ogień, chłód za oknem, koc i herbata. Nieraz także wypchane słodyczami świąteczne skarpety w pobliżu oświetlonej choinki – tak zazwyczaj kojarzy nam się kominek. Choć niewątpliwie ma w sobie mnóstwo magii, a wigilie, kolacje bądź czas spędzony przy nim w gronie rodzinnym są jest niepowtarzalne – nie warto zapominać, że ma też funkcje praktyczne! Świetnie ogrzewa dom spełniając przy tym restrykcyjne normy dotyczące emisji i należy do jednych z bardziej ekonomicznych!

Kominek jako główne źródło ogrzewania? Tak!

Warto pamiętać, że nowoczesne kominki spełniają najwyższe normy jeśli chodzi o ekologię. Dzięki temu mogą z powodzeniem stanowić jedyne źródło ogrzewania. Świetnym przykładem może być choćby… domek letniskowy, który zazwyczaj ma powierzchnię do 35m2.

W takim przypadku nie jest konieczne pozwolenie na budowę jednak gdy nie ma on dostępu do sieci gazowej – pojawia się spory problem. Jakikolwiek kocioł stałopalny będzie bowiem wtedy zdecydowanie za duży! W takim przypadku, zwłaszcza gdy nie chcemy robić zabudowy, idealnym rozwiązaniem będzie właśnie piecyk lub kominek!

Ponadto, kominki wyposażone w płaszcz wodny mogą ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.

Kominek jest także świetną alternatywą na okresy przejściowe takie jak wczesna wiosna czy późna jesień gdy chcemy dogrzać dom, a z powodu różnych temperatur na dworze ogrzewanie kotłem nie jest efektywne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka?

Przy wyborze kominka przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego… właściwy dobór. Znaczenie ma m.in. to czy będzie on ogrzewał jedynie salon czy cały dom.

Jeśli urządzenie będzie miało zbyt małą moc w sezonie zimowym możemy mieć problem z uzyskaniem komfortu cieplnego. Za duża moc z kolei może sprawić, że w domu/pomieszczeniach będzie za ciepło.

Istotną rzeczą jest także jakość wykonania. Świadczy o niej m.in. waga. Stal waży sporo i musi być odpowiedniej grubości.

Ważna jest także długość gwarancji oraz wparcie serwisowe i dostęp do części zamiennych. Z tego względu także warto korzystać z oferty znanych i doświadczonych producentów Wysokiej jakości kominki znajdziesz na stronie https://www.defrohome.pl/.

Kategorie: Pozostałe, Wiadomości

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany