Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Budowa domu wiąże się również z zaprojektowaniem i wykonaniem nawierzchni wokół niego łącznie z wygodnym podjazdem. Do tego celu należy zdecydować się takie rozwiązania jak kostka brukowa lub płyta brukowa.

Składając zamówienie w firmie brukarskiej można liczyć na doradztwo w wyborze odpowiednich elementów, które będą spełniały także funkcje dekoracyjne. Dobry projekt nawierzchni pozwala połączyć funkcję użytkową z piękną formą, jakie zapewnia dobrej, jakości kostka brukowa, którą można zakupić w różnych kolorach i wzorach.

Kształt kostki brukowej pozwala stworzyć zarówno klasyczne jej ułożenie jak również nowoczesne struktury uzyskując dzięki temu efekt ożywienia wokół domu, w alejkach ogrodowych czy nawet w dużych aglomeracjach miejskich i ścieżkach spacerowych. Bardzo istotne jest, aby zarówno kostka brukowa jak i płyta brukowa były odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, ponieważ wpłynie to, na jakość eksploatacji.

Tworząc strefę relaksu przy swoim domu, można zastosować efektowną kwadratową lub prostokątną kostkę brukową, która pozwoli nakreślić przestrzeń wokół basenu bądź oczka wodnego. Projektanci w firmach brukarskich potrafią łączyć takie elementy jak kostka czy płyta brukowa z drewnem i kamieniem naturalnym. Uzyskany niepowtarzalny wzór nawierzchni stanie się wizytówką nie tylko posesji, ale również mieszkańców domu.

Nie można również zapomnieć o takich detalach jak krawężniki betonowe, które mogą posłużyć do uzupełnienia rabatek kwiatowych czy roślinności takiej jak drzewa. Często stają się one dodatkowym efektem ozdabiającym ogródki, ponieważ potrafią przybierać kształt prosty lub łukowy. Krawężniki betonowe okazują się niezbędne, gdy dochodzi do efektywnego wykorzystania posiadanego terenu zarówno wokół domu jak też tarasu czy altany w ogrodzie. Ładne wykończenie stanowi dodatkowy walor dekoracyjny, dlatego warto dobrać odpowiedni ich kolor i kształt ze względu na przeznaczenie. Krawężniki betonowe ogrodowe wykorzystywane są do umocnienia układanej kostki brukowej, dlatego powinny z nią współgrać tworząc razem ciekawy efekt wizualny i oczywiście funkcjonalny. Trzeba pamiętać, że tworzona nawierzchnia za pomocą kostki brukowej powinna być lekką a zarazem stabilną kompozycją.

Kategorie: Dom i Ogród

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany