Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Dźwigi to podstawowe pojazdy związane z branżą budowlaną. Nie ma osoby, która nigdy w życiu nie widziałaby dźwigu, czy to dźwigu wieżowego czy samochodowego żurawia teleskopowego. Coraz więcej osób i firm zastanawia się czy postawić na zakup własnego dźwigu czy może wynajmować dźwig od firm, które świadczą tego typu usługi. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Wolałbyś wynajmować dźwig czy zainwestować w jego zakup? Odpowiedź zależy zapewne od wielu aspektów…

Dźwig – zalety i wady kupna własnego pojazdu

Dźwig to pojazd, który można stosować nie tylko w branży budowlanej. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego firmy, które oferują usługi dźwigowe, nie narzekają na brak zleceń. Chcąc zainwestować we własny pojazd: dźwig teleskopowy, dźwig wieżowy czy mobilny dźwig wieżowy trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ma to sens tylko w przypadku, gdy dźwig będzie nieustannie wykorzystywany do prac w firmie czy udostępniany w usłudze wynajmu. Dźwig musi na siebie zarabiać, dlatego jeśli planujesz sporadyczne prace dźwigami lub obawiasz się, że nie zdobędziesz wystarczającej ilości zleceń na usługi dźwigiem, lepiej rozważyć wynajem dźwigów. Posiadanie własnego dźwigu to możliwość korzystania z pojazdu zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Przy bardzo częstym używaniu, oznacza to także oszczędność, ponieważ nie trzeba opłacać kosztów wynajmu. Ważne – dźwig wymaga operatora z uprawnieniami UDT, więc jeśli właściciel nie chce być operatorem dźwigu i nie ma na to odpowiednich papierów, konieczne będzie zatrudnienie pracownika, a to oznacza kolejne koszty. Nie można zapomnieć również o kosztach związanych z przeglądami technicznymi, naprawami czy z garażowaniem/parkowaniem pojazdu.

Finalnie – sam zakup dźwigu to spory wydatek. Jeśli nie można kupić go za gotówkę, trzeba będzie sięgnąć po kredyt bankowy. Przy niewielkiej liczbie zleceń na usługi dźwigowe może to oznaczać kłopoty ze spłacaniem kredytu.

Więcej o dźwigach: https://www.podnosimy.pl

Dźwig – zalety i wady wynajmu dźwigów

Coraz więcej firm oferuje wynajem dźwigów dla klientów indywidualnych i dla innych firm. Mowa o wynajmie długo i krótkoterminowym. To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, a są to przede wszystkim duże oszczędności dla osoby, która decyduje się na wynajem. Nie trzeba martwić się o koszty utrzymania maszyny, o jej naprawy i modernizacje czy o zatrudnianie pracowników, którzy zajmą się obsługą pojazdu. Wystarczy wynająć, opłacić pojazd wraz z jego obsługą, skorzystać przy danym zadaniu, rozliczyć się z firmą i tu historia się kończy. O wszelkie koszty utrzymania pojazdu i jego obsługi musi zadbać jego właściciel, czyli firma wynajmująca dźwigi.

Główną wadą wynajmu dźwigów jest to, że nie zawsze maszyny są dostępne w dogodnym terminie. Zainteresowanie usługami jest tak duże, że niekiedy ciężko jest znaleźć firmę, która ma aktualnie wolny dźwig i może wykonać usługę.

Gdzie wynająć dźwig w Warszawie?

Jeśli już zdecydujesz się na wynajem dźwigu i zastanawiasz się gdzie wynająć dźwig w województwie mazowieckim czy w samej Warszawie – podpowiadamy. Firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa to firma, która jest naprawdę godna zainteresowania. Wieloletnie doświadczenie i bardzo duży park maszynowy sprawiają, że firma absolutnie nie narzeka na brak klientów. Praktycznie codziennie dźwigi tejże firmy realizują kolejne zlecenia i mają naprawdę pełne wysięgniki roboty. Warunki cenowe? Każdorazowo wycena współpracy dokonywana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju prac, które są do wykonania. Firma dba jednak o to, by oferować konkurencyjne stawki i gwarantować naprawdę wysoki poziom świadczonych usług.

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/uslugi-dzwigowe/

Kategorie: Pozostałe

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany