Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Sezon grzewczy zbliża się niebłagalnie, a tym samym rośnie zapotrzebowanie na opał. Właściwie dobrany sprzęt pomaga w optymalizacji czasu i kosztów w procesie produkcji. Łuparki do drewna to świetne rozwiązania, które sprawdzi się w firmie specjalizującej się w dostawie drewna opałowego, jak i gospodarstwach domowych. W artykule przedstawimy kilka istotnych spraw, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu łuparki do drewna. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik wyjaśni, dlaczego warto kupić łupiarkę i w jaki sposób wpłynie ona na codzienne obowiązki.

4 korzyści z zakupu łupiarki do drewna

Ręczne rozdrabnianie drewna być może pomaga zbudować krzepę, ale niekoniecznie jest sposobem na codzienne dostarczanie drewna do pieca kaflowego i kominka. Firmy specjalizujące się w dostawie drewna również nie byłby w stanie wyrobić się ze zleceniami, jeśli ich głównym narzędziem w tartaku byłaby tradycyjna siekiera. Łupiarka do drewna to doskonały sposób na

  • szybkość
  • jakość
  • oszczędność czasu
  • efektywność

Cechy dobrej łuparki do drewna?

Wybierając łupiarkę do drewna, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pomogą w wyborze właściwego sprzętu. Poszczególne wartości należy dobierać do zastosowania, dzięki czemu sprzęt sprosta indywidualnym oczekiwaniom. Wśród wskaźników, które naszym zdaniem są istotne wysokie miejsce zajmują:

  • siła nacisku – ma istotny wpływ podczas analizy twardości drewna. Przy niewłaściwym dopasowaniu sprzęt do twardości może dojść do uszkodzenia konstrukcji lub spowolnienia maszyny.
  • napięcie / moc – oba parametry odgrywają istotną rolę w procesie eksploatacji. Poprzez moc rozumiana jest wydajność silnika, natomiast napięcie to możliwość wyboru urządzenia trójfazowego, które jest wydajniejsze, ale z kolei wymaga podłączenia do specjalnego gniazda.
  • wymiary kłody – wskaźnik warunkuje możliwość uzyskania kłody w konkretnych rozmiarach. Niektóre firmy oczekują kody większej.
  • długość kabla – za krótki kabel może powodować znaczny problem w użytkowaniu, co jest często zapominane podczas zakupu.
  • waga – zazwyczaj im bardziej zaawansowany sprzęt, tym cięższa konstrukcja. Najlepiej dostosować urządzenie do własnych możliwości. Zbyt duża masa w domowym warsztacie może być kłopotliwa dla jednej osoby.
  • emitowany hałas – praca ze sprzętem stolarskim dopuszcza poziom hałasu nieprzekraczający 85 Db. Warto wziąć ten wskaźnik pod uwagę, szczególnie jeśli pracujemy na zamkniętej hali lub w przydomowym garażu.
  • orientacja pozioma lub pionowa – z reguły pierwszy wariant jest praktyczniejszy, a tym samym chętniej wybierany. Łupiarka pionowa jest wybierana w przypadku obróbki dłuższych kłód.

Pamiętaj! Analiza wszystkich przedstawionych wartości pozwoli uściślić oczekiwania, a tym samym wybrać idealną łupiarkę do drewna do użytku profesjonalnego i domowego. To zastosowanie i praca na określonym drewnie warunkuje wybór sprzętu, który będzie w stanie sprostać indywidualnym potrzebom.

Artykuł napisany przy współpracy z firmą Stürmer Maszyny Sp. z o.o. dostarczającej profesjonalne obrabiarki do drewna i metalu.

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany