Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Praca w biurze w okresie letnim może być bardzo męcząca. Dzieje się tak na skutek niesamowicie wysokich temperatur, które każdego roku występują w naszym kraju. Wiele firm decyduje się więc na zamontowanie, w wynajmowanych przez siebie lokalach, klimatyzacji, która w jakimś stopniu załagodzi upał.

Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, pozwalających na swobodną pracę i skupienie się na wykonywanych zadaniach. Pracownicy otrzymują również dostęp do wody, która ma na celu uzupełnienie płynów w organizmie.

Jak radzić sobie z upałami

Wysokie temperatury panujące na zewnątrz przekładają się również na jakość pracy w biurach. Bez odpowiedniej klimatyzacji żaden pracownik nie byłby w stanie spędzić kolejnych godzin przy komputerze. Dla pracodawcy jest to więc impuls do zamontowania urządzenia chłodzącego. Montaż wentylacji to pierwsze co należy zrobić. Klimatyzacja działa bowiem bardzo szybko, a więc znacznie przyspiesza proces chłodzenia danego pomieszczenia. Wielką jej zaletą jest też indywidualne dopasowanie temperatury. Każdy pracownik, zajmujący pojedynczy pokój, może więc samodzielnie ustawić granicę chłodzenia. Najczęściej jest to 21 stopni, przy których organizm człowieka czuje się najlepiej. Powyżej tej temperatury mózg zaczyna bowiem wolniej pracować, a poniżej zaczyna się robić zimno.

Odpowiednie dopasowanie warunków wewnątrz pomieszczenia odgrywa też istotną rolę w kwestii późniejszego wyjścia z pracy. Szybka zmiana temperatury może doprowadzić do szoku termicznego. Instalacja klimatyzacji ma też inny aspekt. Jest to poniekąd obowiązek pracodawcy. Powinien on bowiem zapewnić pracownikom warunki do pracy takie, aby każdy z nich czuł się komfortowo. W tym celu niezbędna jest też szybka reakcja z jego strony, jeśli jakiś element zawiedzie. Odpowiedni serwis klimatyzacji powinien być zaplanowany już przy jej montażu. Regularna kontrola pozwoli też na uniknięcie rozwoju grzybów wewnątrz systemu chłodzącego, co niestety jest częstym zjawiskiem. Warto również zwrócić uwagę na firmę, która przeprowadza czyszczenie. Dobre opinie pozostałych klientów są bowiem bardzo istotne w wyborze.

Kategorie: Instalacje, Pozostałe

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany