Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

CEZAMAT czyli Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii właśnie powstaje w Warszawie. Projekt przewiduje zbudowanie  niepowtarzalnego  innowacyjnego ośrodek badawczy, w którym będą prowadzone zintegrowane badania nad materiałami i technologiami jutra. Prace trwają od lutego 2014 roku.

Jest to, jak do tej pory, największa w naszym kraju budowa z zakresu nowoczesnych technologii. Jej koszt to niemal 385 mln. Finansowanie inwestycji zapewnia w dużej mierze dotacja unijna uzyskana, dzięki projektowi złożonemu bezpośrednio przez Politechnikę Warszawską. Natomiast jego realizacja w tak interdyscyplinarnym wymiarze jest możliwa dzięki zawiązaniu Konsorcjum przez dziewięć uznanych warszawskich jednostek naukowych.cezamatlogo

Projekt budowlany składa się z trzech obiektów tj. połączonych ze sobą budynku technologicznego i budynku administracyjnego oraz otwartego parkingu naziemnego. Obejmuje także  infrastrukturę techniczną i rekreacyjną. W budynku technologicznym będą zlokalizowane laboratoria oraz pomieszczenia naukowe. Będzie to Laboratorium Centralne złożone z pięciu platform aparaturowych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt badawczy spełniający najwyższe standardy.

Budynki CEZAMATu posiadają konstrukcję żelbetową monolityczną, w układzie słupowo – płytowym.

(Żródło logo i  fot. www.cezamat.eu)

Polecane: Usługi koparką w Nowym Sączu http://wagaciezka.biz/uslugi-koparka/nowy-sacz – zobacz teraz.

Kategorie: Slider, Wiadomości

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany