Panorama Budowlana

Magazyn Budowlany

Estetyczna i praktyczna kuchnia to marzenie każdego. Niekiedy jednak, głównie z powodu ograniczonej przestrzeni, trzeba zdecydować się na pewne kompromisy. Ustępstwa te oznaczają zazwyczaj rezygnację z efektownego wyglądu na rzecz codziennej użyteczności. Ale tak wcale nie musi być! Wystarczy poznać możliwości, jakie otwiera wykorzystanie betonu dekoracyjnego w kuchni, by utwierdzić się w przekonaniu, że połączenie tych dwóch wartości może być naprawdę łatwe.

Wytrzymały i odporny na zabrudzenia

Niewdzięczne plamy, trudne do usunięcia odpryski, rozsypane składniki — to kuchenna codzienność. Oprócz podłogi szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia są ściany. Nierzadko wynikiem takich nieplanowanych kuchennych wypadków jest konieczność ponownego ich malowania lub wymiany kilku płytek albo używanej warstwy ochronnej. To oczywiście wiąże się z koniecznością mozolnych i męczących prac.

Właśnie dlatego warto rozważyć zastosowanie w kuchni betonu architektonicznego. Jest to bowiem materiał wytrzymały, odporny na wilgoć i temperaturę, a także bardzo łatwy w codziennym czyszczeniu. Wystarczy tylko zastosować odpowiedni impregnat, aby usuwanie plam wymagało jedynie zastosowania ściereczki oraz delikatnego środka czyszczącego (np. płynu do mycia naczyń).

Estetyczny i intrygujący

Jednak to nie łatwość utrzymania w czystości, choć z pewnością w kontekście kuchni ma ona ogromne znaczenie, stanowi największą zaletę betonu dekoracyjnego. Tą jest bowiem przepiękny, szlachetny i intrygujący wygląd, do którego można dopasować każde wnętrze.

Na uwagę zasługuje fakt, że płyty betonu dekoracyjnego, pomimo że są utrzymane w bardzo podobnej estetyce, subtelnie różnią się od siebie fakturą i odcieniem. Pozwala to uniknąć stylistycznej monotonii, a zarazem stwarza możliwość w pełni samodzielnego zaplanowanie dokładnego wyglądu poszczególnych ścian.

To nie musi być minimalistyczna kuchnia!

Wiele osób podświadomie łączy beton z surowymi i chłodnymi wnętrzami, w których brak miejsca na różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Taki minimalizm to cenione obecnie rozwiązanie aranżacyjne, ale wcale nie konieczność. Beton dekoracyjny w kuchni, występuje jako to materiał uniwersalny, bardzo dobrze prezentujący się w różnych zestawieniach.

Ciekawym uzupełnieniem betonu architektonicznego może być np. często stosowane w kuchniach drewno. Stanowiące wyposażenie pomieszczenia meble nie muszą więc cechować się stonowaną barwą, a wręcz przeciwnie, mogą uderzać ciepłym, soczystym odcieniem brązu lub mahoniu.

W przypadku takich kompozycji stylistycznych olbrzymią rolę odgrywają także codziennie używane sprzęty kuchenne. Tutaj warto nieco się wysilić i poszukać sprzętów łączących użyteczność z niebanalnym designem i dopasowaną do wnętrza kolorystyką. Dobrym pomysłem będzie także zadbanie o to, by w kuchni pojawiło się choć kilka roślin. Poznaj kilka zastosowań betonu

Swoboda wyboru

Zastosowanie betonu dekoracyjnego w kuchni może przynieść wiele korzyści. Jest to bowiem materiał odporny i wytrzymały, z którego powierzchni bezproblemowo usuwa się wszelkie zabrudzenia. W dodatku pozwala on na bardzo swobodną aranżację pomieszczenia, dzięki czemu marzenia o estetycznej i praktycznej kuchni naprawdę mogą się spełnić.

Napisz komentarz


  • Panorama Budowlana
    Magazyn Budowlany